top of page
grafik tasarım banner.png

GRAFİK TASARIM

Tasarımınız yoksa ekibimiz var!

Kurumsal baskılarınız için hazır bir tasarımınız yoksa işinde uzman grafiker ekibimiz sizin için kurumsal kimliğinize uygun dikkat çekici ve şık tasarımlar hazırlayacaktır. Kartvizit, broşür, dergi, el ilanı, logo tasarımı gibi bütün ürünler için ekibimizden yardım isteyiniz.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Güçlü, şık, akılda kalıcı bir kurumsal kimlik tasarımı firmanızın piyasadaki varlığını arttırır. Rakiplerinizin önüne geçmek müşteriler üzerinde iyi bir ilk izlenim edinebilmek iyi bir kurumsal kimlik tasarımı ile mümkündür.

Logo Tasarımı

Logo tasarımı kurumsal kimliğinizin en önemli parçasıdır. Bütün tasarımlarda, sosyal medya hesaplarında ve kurumsal iletişimde kullanılacak olan logonuzun profesyoneller tarafından hazırlanması oldukça önemlidir.

Broşüf / Afiş / Flyer Tasarımı

Ürün ve  hizmetlerinizi fiziksel olarak potansiyel müşterilerinize sunarken iyi hazırlanmış bir tasarım ve kaliteli baskıya sahip olması önemlidir. Ovi Medya olarak profesyonel tasarım ve baskı hizmeti için yanınızdayız.

young-female-logo-designer-working-graphic-tablet.jpg
group-graphic-designers-discussing-laptop-their-desk.jpg

Katalog / Dergi Tasarımı

Uygun görseller ve uyumlu sayfalar ile etkileyici bir katalog hazırlamak profesyonel bir iştir. Kurumsal ve sektörünüze uygun bir tasarım yapmıyoruz.

Sosyal Medya Tasarımı

Sosyal medya hesaplarınız için uygun konsept tasarımlar, postlar ve story paylaşımları yapmak için profesyonel ekibimizle hizmet veriyor ve neye ihtiyacınız olduğunu biliyoruz.

Kartvizit Tasarımı

Bu güne kadar tasarladığımız ve baskısını yaptığımız binlerce kartvizit ile Ovi Medya olarak bu konuda Türkiye'nin en önde gelen firmaları arasında yer alıyoruz.

En iyi grafik tasarım programı hangisidir?

Grafik tasarım çok çeşitli bir iş olduğundan hangi programın kullanılacağı yapacağınız çalışmaya bağlıdır. Örneğin Logo tasarlamak için Corel Draw, Adobe Illustrator gibi vektörel programlar kullanmak daha uygundur. Görsel efektler içeren tasarımlar için Photoshop kullanmak daha uygun olabilir. Kurumsal işleri baskıya uygun olması için vektörel olarak hazırlamak gerekmektedir.

Hangi tasarım programı kullanılırsa kulanılsın sosyal medya için RGB baskı için de CMYK renk formatında çalışılmalıdır.

Ne tür grafik tasarım programları kullanıyorsunuz?

Tasarımın kullanım alanına göre sosyal medya ya da baskı için başta Corel Draw, Adobe Illustrator, Photoshop gibi ana tasarım programlarının yanında ihtiyaca göre farklı programlar da kullanmaktayız. Ürüne göre çizim yapmakla birlikte baskıya uygun olabilmesi için vektörel formatlı çalışmalar yapılır.

Tasarımlara nasıl taşma payı verilir?

Hazırlanan çalışmalar baskı ölçüsünden birkaç mm daha geniş çalışılarak taşma payı verilir. Kesim alanı baskıdan çıkacak olan ölçü olup fazladan birkaç mm olan ölçü de taşma payıdır. Bu taşma payının ne kadar olacağı ürüne göre değişmektedir. Örneğin; kartvizit 86x54 mm ölçüsünde çalışılırken 84x52 ölçüsünde baskıdan çıkar.

Logo tasarımı.

Firmanıza uygun profesyonel logo çalışmaları ekibimiz tarafından hazırlanır. Kurumsal, şık, modern ve baskıya uygun olarak vektörel formatta hazırlanır ve teslim edilir. Baskı, sosyal medya yönetimi ve kurumsal kimlik gibi dijital işlerde uzman olan ekibimiz logonun nasıl olması gerektiği konusunda tecrübe sahibidir.

Hangi formatlar baskıya uygundur?

Tasarımların baskıya uygun olabilmesi ve yüksek kaliteli basılabilmesi için vektörel formatlı olması gerekmektedir. Özellikle kabartma, yaldız vb. özellikler eklenecek olan logolar vektörel formatlı olmalıdır. Vektörel formatlar jpeg ya da piksel tabanlı formatlara göre çok daha kaliteli bir baskı imkanı sunmaktadır.

Baskıya uygun renk formatları hangileridir?

Tasarımlar kaliteli bir baskı olması için CMYK renk formatında çalışılmalıdır. RGB renk formatındaki çalışmalar baskıda daha düşük kaliteli çıkarlar. Sosyal medya, web site, telefon ve bilgisayarlarda görseller RGB renk tonunda iyi görünürken baskılar için CMYK renk formatı uygundur.

Grafik tasarım fiyatları ne kadar?

Grafik tasarım oldukça geniş bir skala olduğundan net bir fiyat vermek mümkün değildir. Kartvizit, logo, dergi, broşür gibi çok farklı ürün için ayrı ayrı fiyatlandırma yapılmaktadır. Uygun bir fiyat ile profesyonel bir grafik tasarım hizmeti almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

bottom of page